*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
  • Araç Marka ve Modeli: Fiat Linea
  • Araç Modeli: 2014
  • Donanım: Lounge
  • Kan Grubu: AB Rh +
  • Km: 37.600
  • Motor: 1.6 Multijet 105 HP
2-4 ateşleme sorunu
« : Mart 29, 2018, 04:16:10 ÖS »
Cümleten selamın aleyküm dün 2-4 pistonda ateşleme arızası aldık usta fazla ilgilenmeden daha 1000km yaptığım bujileri söktü (hepsini) kendi yeniledi üstüne bobin kabloları da değişti sildi arızayı yolladı 15km sonra motor arıza ışığı yine yandı araç çekişten düştü boşa atar atmaz stop etmeye başladı (seyir halinde) aynı gün yine götürdüm sildi arızayı bir şey olmaz devam et yine olursa lpgciye git dedi yolladı bu sefer arıza ışığı da yakmıyor lakin 4.vites 3500 devirde yada 5.viteste yine devam ediyor sıkıntı resmen 3vitese düştü aracım bugün lpg enjektörlerine baktırdım sorun yok biz birşey yapamayız servise danışın dendi ortada bir arıza var servis landirenzoya oda servise yolluyor başına gelen yardımcı olabilecek varmı şimdiden teşekkürler. 1.4 fire motor

*

Çevrimdışı timbaz

• *
  • 6707
  • +30/-1
  • Araç Modeli: 2012
  • Donanım: Active
  • Km: 87500
  • Motor: Fire 1.4 77 HP
Ynt: 2-4 ateşleme sorunu
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2018, 04:23:39 ÖS »
Triger  yakin zamanda degisti mi?
Veya motorda  baska bir islem?
3500 de sicak motorda her viteste yapiyor ise resetleme gerekir

Bende yanma sekli bu idi... Sonra sonuyor ...

https://youtu.be/IstROd-GFBI

Ben rolantide zar zor yakabdim..
Bende de hata 1 ve 3 idi
« Son Düzenleme: Mart 29, 2018, 04:29:03 ÖS Gönderen: timbaz »

*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
« Yanıtla #2 : Mart 29, 2018, 04:32:12 ÖS »
1000 km önce bujiler triger yağ hava filtreleri değişti geçen 1000km boyunca hiç böyle sıkıştırmadım sente atladı diyen var ona bakılmıyormuş galiba yeni set alıp bir daha takılcakmış 4 ve 5.viteste yapıyor sabit hızda gidemiyorum gücü kesiyor boşa atıncada stop ediyo giden araba çözemedim

*

Çevrimdışı hadisonsoru

• 505
  • +1/-0
  • Araç Modeli: 2010
  • Km: 160000
  • Motor: Hiçbiri
« Yanıtla #3 : Mart 29, 2018, 05:05:59 ÖS »
Cümleten selamın aleyküm dün 2-4 pistonda ateşleme arızası aldık usta fazla ilgilenmeden daha 1000km yaptığım bujileri söktü (hepsini) kendi yeniledi üstüne bobin kabloları da değişti sildi arızayı yolladı 15km sonra motor arıza ışığı yine yandı araç çekişten düştü boşa atar atmaz stop etmeye başladı (seyir halinde) aynı gün yine götürdüm sildi arızayı bir şey olmaz devam et yine olursa lpgciye git dedi yolladı bu sefer arıza ışığı da yakmıyor lakin 4.vites 3500 devirde yada 5.viteste yine devam ediyor sıkıntı resmen 3vitese düştü aracım bugün lpg enjektörlerine baktırdım sorun yok biz birşey yapamayız servise danışın dendi ortada bir arıza var servis landirenzoya oda servise yolluyor başına gelen yardımcı olabilecek varmı şimdiden teşekkürler. 1.4 fire motor
Araci bir sure benzinle kullanin. Ayni sorunu  yine yasarsaniz lpg ciye gitmeyin bosuna. Anlattiginiz degisikliklerden ve islemi yaptirdiginiz usta profiline bakarsak sente atlama ihtimali olabilir. Ama ariza bulma konusunda sirayi dogru takip etmek lazim. Ariza surasidir diyen her ustaya heryeri sokturmemek lazim. Yatak saran motorun bujisini degistirip gonderen de var usta sifatinda soyguncu.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
« Yanıtla #4 : Mart 30, 2018, 06:01:24 ÖS »
Kesin olarak sente gibi duruyor bugün boş yere devir sensörü değişti gerekçe olarak yüksek süratte beyin devri okuyamıyor olabilir dedi usta yine aynı hata 2 ile 4 ateşleme arızası dediğiniz gibi para gelsinde nasıl gelirse gelsin usta sıfatında hepsi soyguncu...

*

Çevrimdışı timbaz

• *
  • 6707
  • +30/-1
« Yanıtla #5 : Mart 30, 2018, 07:39:58 ÖS »

1. Devir sensoru arizali kabul edelim (direnc degeri ile de kontrol edilebilir ama denemedim) yeni sensorde bu islemi yapmiyorsaniz, ariza devam edebilir.. sensor degisiminde yapilmasi gereken islem...

2. O bolgede daha once yapilan bir islemde sensorun kablosu dogru yerlestirilmemis ise, zamanla surtunme vs.. kabloda deformasyon var ise..  yeni eski sensor de resetleme de pek ise yaramayabilir...
Bu arac sahibi de cok ugrasmis ama sorun kabloda cikmis..

Yukaridan, triger muhafazadan asagi iniyor...

3. Sente atlama tespiti belki de en basiti...
Bir seyleri degistirmeye baslamadan once..
Triger seti, bir lac sensoru, bobin, kablo, buji vs degistirip cozemeyen de var...
Bu videodaki islem, fazla bir zaman da almiyor.. buradan baslamanizi tavsiye ederim...
(1.4 8v fire ise)

Ve mesajla  bir link gonderdim... ;)

https://youtu.be/pIJ8U7ew1XI
« Son Düzenleme: Mart 30, 2018, 07:49:51 ÖS Gönderen: timbaz »

*

Çevrimdışı timbaz

• *
  • 6707
  • +30/-1
« Yanıtla #6 : Mart 30, 2018, 09:01:45 ÖS »
29 mart 2017, 97bin km de triger degistim
Ariza mayista ortaya cikti.. 3bin km gibi
Daha erken de olabilirdi ama sartlardan gibi.
Haziranda da resetleme sadece ;)
Siz resetleme ile baslayin once..
Tiger sensor volan vs sonrasi normalde yapilmasi gereken islem... Ariza olarak yorumlanir ise masraf sadece..
Lamba yansa da yanmasa da 160 rahat goruyor ise senteden sanmam
« Son Düzenleme: Mart 30, 2018, 09:08:22 ÖS Gönderen: timbaz »

*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
« Yanıtla #7 : Nisan 18, 2018, 08:37:09 ÖS »
Lpg ve aracın beyni resetlendi sorun düzeldi landirenzo ecuyuda bozuyormuş sözüm ona (!) buda böyle bir anı olarak kaldı :)

*

Çevrimdışı M.ARAS

• 2072
  • +8/-0
« Yanıtla #8 : Nisan 19, 2018, 12:11:19 ÖS »
Lpg ve aracın beyni resetlendi sorun düzeldi landirenzo ecuyuda bozuyormuş sözüm ona (!) buda böyle bir anı olarak kaldı :)
Sorun çözülmüş hayırlı olsun, timbaz dediydi reset gerekli diye.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

Çevrimdışı timbaz

• *
  • 6707
  • +30/-1
« Yanıtla #9 : Nisan 19, 2018, 12:20:19 ÖS »
Otomatik bilgi yenileme gerekli ise en basa yazmislar..
Triger degisimi ve devir sensorunden ornek..

« Son Düzenleme: Nisan 19, 2018, 12:32:36 ÖS Gönderen: timbaz »

*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
« Yanıtla #10 : Nisan 19, 2018, 03:43:02 ÖS »
Sırf boş konuşmasın diye timbaz hocamın yazdıklarını okuttum adam hala inat ediyor parça değiştikten sonra resetlemek yok diye sıkıntılı zaten benim aracım binlerce 1.4 linea sattılar en ayıplı araç bana denk geldi 1ecu 2kez lpg beyni 1kez beyin tesisatı değişti çareyi yazılım işi yapanlarda buldum 15dk çözdüler benzer arızaları olan arkadaşlar sensör temizliğinden sonra parça değişimine değil direk reset format artık ne deniyorsa o işlere baksınlar Allaha şükür 2-3parça bişey kaldı yenisiyle değişmeyen sensörlerden.

*

Çevrimdışı timbaz

• *
  • 6707
  • +30/-1
« Yanıtla #11 : Nisan 19, 2018, 04:21:08 ÖS »
Degisimi yapilan.. cikan parcalar ne oldu?

*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
« Yanıtla #12 : Nisan 19, 2018, 04:36:18 ÖS »
Parça çıktıktan sonra aldım hepsini kutuladım duruyo 500.000de falan rektifiyeye girersek onları kullanırım çoğu yeni tarihli parça albea-linea diye değil egea diye geçiyo 10liralık malzeme olmuş 100tl  >:(

*

Çevrimdışı mehmet17032013

• 41
  • +0/-0
  • Araç Marka ve Modeli: LINEA
  • Donanım: Active Plus
  • Km: 143.000
  • Motor: Fire 1.4 77 HP + LPG
« Yanıtla #13 : Mayıs 16, 2018, 03:34:40 ÖÖ »
s.a ustam.. bende de 1.4 fire landirenzo lpg li arac var.. ayni sorun bende de oluyo lpg benzin farketmiyo... 100 - 110 u gecince ariza lambasi yakiyo.. firsatini bulupta usataya goturemedim tam olarak.. bi kac ustaya goturdum bujiden basladilar kapak taslamaya kadar hepsini sirayla deneyecez dediler.. bende hic kurcalatmadim.. normalde cok duzgun calisiyo dalgalanma vs. hic bisey yapmiyo az da yakiyo ayarlarini kurcalayip duzenini bozacaklar diye elletmedim.. lpg ve aracin beynini nerde resetlettiniz.. birde katalizorun fisini cektim demistiniz bi konuda, onun fisi nerde oluyo (oksijen sensorumu dediginiz fis).. bende ankarada oturuyorum.. cevabiniz icin simdiden tesekkurler...

*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
« Yanıtla #14 : Mayıs 16, 2018, 02:00:52 ÖS »
Aleyküm selam hiç uğraşma ecuyla alakalı arıza bizlerdeki, ben bir dünya masraf ettim çoğu sensörü yeniledim sorun değişmedi çalışan motora boşuna anahtar değdirme lpg için şaşmazdaki landirenzoya gidersen fatura kabarık çıkar tanıdık yada uygun bulursan her montaj yapan yer ilgileniyor toplasan 2dk sürmüyor zaten ben garanti olsun diye yaptırdım önceden vukuatlı zaten aracıma takılan beyin, araç beyni içinde yazılım yapan yada arıza ışığını söndüren herkes yardımcı olur sana ben ivedikte yaptırdım kartını bulabilirsem eklerim işin görülsün

*

• 41
  • +0/-0
« Yanıtla #15 : Mayıs 16, 2018, 11:11:30 ÖS »
cevap için çok teşekkür ettim.. tanidik bi yer vardi lpg ci oda bunlar orjinal lpg beyni sifreli oluyo servis yapabilir dedi.. ara sira uğra programini bulabilirsem lpg ayarina bakariz falan demisti bende vakit bulupta gidememistim.arac beyni icin sadece yetkili fiat servisleri bakiyo diye biliyodum..gittiginiz yerin adini yada tlf nunu bulabilirseniz cok iyi olur...

*

Çevrimdışı timbaz

• *
  • 6707
  • +30/-1
« Yanıtla #16 : Mayıs 16, 2018, 11:23:37 ÖS »
Lpg vs ile alakasi yok o resetlemin...
Lpg siz araclar icin de ayni..
Kaputu acmaya bile gerek yok..
Servis km si sifirlamak icin ne yapiliyor ise ayni sekilde baglaniyor.. buyutulecek bir islem hic degil...sizde yakin zanda bir islem yapildi mi bilmiyorum ama...
Xxxx isleminde prosedurun bir parcasi ise... Pek ariza da sayilmaz.. arizali degil arac akilli aslinda  ;)

*

• 41
  • +0/-0
« Yanıtla #17 : Mayıs 16, 2018, 11:54:17 ÖS »
yani mekanik bi sey yapilmiyor oylemi sensor yada parca degisimi tamirati vs gibi seyler.. obd girisinden bilgisayarla yapiliyo sanirim anladigim kadariyla..herhangi bir islem yapilmadi aracta 1 seneden fazladir bende... peki ben ustaya gittigimde ne soyleyecem beyni resetlemesi icin..  ustaya her gidisimde arizayi soyleyince buji kablolarindan basliyolar kapak taslamaya degistirmeye kadar deneyecez diyolar..

*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
« Yanıtla #18 : Mayıs 17, 2018, 12:26:33 ÖÖ »
Çalışan motora anahtar değdirme, güçten düşüp arıza lambasını yakıyorsa yada giden araç stop ediyorsa obd2 cihazıyla bakmak lazım neden arıza lamb. yaktığını benim aracımda devamlı 2-4 piston ateşleme sorunu vardı bujilerden başladık bobin bobin kabloları devir sensörü map sensörü 2parça daha değişti sanırım kimse bilmiyor bu motor bu arızayı neden verir ne yaparsak düzelir diye taksi yattı onamı yanayım temiz parçaları yok yere değiştirdim onamı yanayım bilmiyorum bakma ustalara usta herşeyi değiştirir parça arttıkça işçilik ister lpg konusuda hiç girme şimdilik enjektörlerinde yada gaz ayarında sıkıntın yoksa benim lpg beyni 0değişti neden değişti kısa devre yaptırıyordu lambalarda defalarca kaldım hararet sürekli 0da vs..

*

• 41
  • +0/-0
« Yanıtla #19 : Mayıs 17, 2018, 01:42:27 ÖÖ »
arabanin calismasi gidisi rolantisi vs herseyi duzgun gaz ayarlarinda hic bi sikintisi yok ..  sadece hizlanip 100 110 u gecince ariza lambasini yakiyo birden gucten dusuyo ayagimi gazdan cekersem de stop ediyo kenara cekip stop ediyorum 5 10sn bekleyip tekrardan calistiriyorum ariza lambasi sonuyo aracin calisma duzeni normale donuyo sadece 100 u gecersem yapiyo bunu. gecmezsem sorun yok. bende 90 100 hizlarinda gidiyorum.. bendede 1-3-4 pistonlari atesleme sorunu veriyo surekli.. bluetooth lu obd cihazi var bende ondan bakiyorum surekli bu pistonlarda veriyo...

*

Çevrimdışı mmceyhan

• *
  • 3
  • +0/-0
  • Araç Modeli: linea 1.4 fire 77 ps
  • Kan Grubu: B Rh+
  • Km: 59000
« Yanıtla #20 : Temmuz 23, 2018, 02:45:53 ÖS »
Selamın aleyküm
2-4 ateşleme arızasıyla ilgili yazdıklarınızın aynısı benim aracımda da oluyor.
Ne yaptırdıysam bir çözüm bulamadım siz sorunu çözdüyseniz lütfen nasıl yaptırdığınızı bana da aktarın, şimdiden teşekkürler..

*

Çevrimdışı ercomert

• 4870
  • +10/-14
  • Araç Marka ve Modeli: Fiat Yeni Linea Pop 1.4
  • Araç Modeli: 2013
  • Donanım: Pop
  • Kan Grubu: A Rh -
  • Km: 8781
« Yanıtla #21 : Temmuz 23, 2018, 02:53:46 ÖS »
Selamın aleyküm
2-4 ateşleme arızasıyla ilgili yazdıklarınızın aynısı benim aracımda da oluyor.
Ne yaptırdıysam bir çözüm bulamadım siz sorunu çözdüyseniz lütfen nasıl yaptırdığınızı bana da aktarın, şimdiden teşekkürler..

Linea Ailesine hoşgeldiniz. Selamlar..
Gözlerin Renkleri farklı olsada, Göz yaşlarının renkleri hep aynıdır.

*

Çevrimdışı mmceyhan

• *
  • 3
  • +0/-0
« Yanıtla #22 : Temmuz 23, 2018, 02:55:05 ÖS »
Hoş bulduk, aleyküm selam.

*

Çevrimdışı mmceyhan

• *
  • 3
  • +0/-0
« Yanıtla #23 : Temmuz 24, 2018, 08:50:13 ÖS »
Videodaki işlemleri aynen uygulamama rağmen değişen hiçbir şey olmadı, arıza devam ediyor.

*

Çevrimdışı cann_1132

• **
  • 14
  • +0/-0
  • Araç Modeli: 2015
  • Km: 200.000
« Yanıtla #24 : Ekim 07, 2018, 01:24:04 ÖS »
Çalışan motora anahtar değdirme, güçten düşüp arıza lambasını yakıyorsa yada giden araç stop ediyorsa obd2 cihazıyla bakmak lazım neden arıza lamb. yaktığını benim aracımda devamlı 2-4 piston ateşleme sorunu vardı bujilerden başladık bobin bobin kabloları devir sensörü map sensörü 2parça daha değişti sanırım kimse bilmiyor bu motor bu arızayı neden verir ne yaparsak düzelir diye taksi yattı onamı yanayım temiz parçaları yok yere değiştirdim onamı yanayım bilmiyorum bakma ustalara usta herşeyi değiştirir parça arttıkça işçilik ister lpg konusuda hiç girme şimdilik enjektörlerinde yada gaz ayarında sıkıntın yoksa benim lpg beyni 0değişti neden değişti kısa devre yaptırıyordu lambalarda defalarca kaldım hararet sürekli 0da vs..
Hocam resetleme dediğiniz bu işlemi nerede yapabiliriz

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

*

Çevrimdışı sefaözkan

• 102
  • +0/-0
  • Araç Marka ve Modeli: fiat linea
  • Araç Modeli: 2013
  • Donanım: Easy
  • Km: 116000
« Yanıtla #25 : Ekim 12, 2019, 04:29:37 ÖS »
iyi günler hocam. benim bir sorunum var araçta sizde yaşamışsınız muhtemelen bu sorunu bir danışayım dedim. benim araç 1.4 benzin/lpg araçta bariz çekiş düşüklüğü var isteksiz araba rampalarda zor çıkıyor arkasından birisi asılıyor gibi. bu arızaı bulmak için araçta yapılanlar. baskı balata değişti,sente bakıldı,bujiler değişti,kompresyon testi yapıldı hepsi denk elektronikçi 2 gün baktı araca ama yine bulamadı herkes kafasınca bir şeyler söylüyor. sizin sorun buna yakınmıydı bide nasıl çözdünüz acaba. Teşekkürler

*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
« Yanıtla #26 : Ekim 12, 2019, 11:14:38 ÖS »
iyi günler hocam. benim bir sorunum var araçta sizde yaşamışsınız muhtemelen bu sorunu bir danışayım dedim. benim araç 1.4 benzin/lpg araçta bariz çekiş düşüklüğü var isteksiz araba rampalarda zor çıkıyor arkasından birisi asılıyor gibi. bu arızaı bulmak için araçta yapılanlar. baskı balata değişti,sente bakıldı,bujiler değişti,kompresyon testi yapıldı hepsi denk elektronikçi 2 gün baktı araca ama yine bulamadı herkes kafasınca bir şeyler söylüyor. sizin sorun buna yakınmıydı bide nasıl çözdünüz acaba. Teşekkürler

Belirsiz saçma sapan bir arıza var tam çözümü yok.
Kimse diyemez şundandır diye şansına.Kimi krank devir diyor kimi map sensörü diyor kimi boğaz kelebeği temizlet diyor. Ben tüm elektronik parçaları değiştirdim bir dünya masraf yaptım çözülmedi. Sürekli 2-4ateşleme arızası verdi yazılım işleriyle uğraşan genç bir arkadaş ecuyu resetledi yada yeni bir şeyler yaptı bilmiyorum sorun çözüldü üstüne 40bin km yaptım sattım yeni sahibiyle hala görüşüyorum tıkır tıkır çalışıyor. Masraf yapma boşa kapak açalım, yakıt haritasını yenileyelim, subap ayarı yapalım falan sanayi tam para tuzağı.
Servisle görüş bakalım ne diyecekler. Ateşleme parçaları temizse %70 eski aracım gibi ecudan yapıyor

*

Çevrimdışı Erhan

• *
  • 4305
  • +47/-2
  • Donanım: Hiçbiri
  • Kan Grubu: 0 Rh +
« Yanıtla #27 : Ekim 13, 2019, 12:42:01 ÖS »
Yanlış da biliyor olabilirim ama bildiğim kadarıyla aracın ecu'su sizin kullanım alışkanlığınızı belirleyip aracın yakıt haritasını ona göre belirliyor. Yani uzun  süre düşük devir kullanılan araç bassanızda fazla gitmiyor. Gaz yemiyor. Yukarıda da belirtilmiş resetleme yapılırsa fabrika ayarlarına dönüp tekrar kullanım alışkanlığı kaydını yapacaktır. Bunun için aracı sürekli sağır kullanmak yerine bazen devirli bazen sakin kullanmak gerekir. Belirli dönemlerde düşük vites yüksek devir, ani hızlanmalar gibi tepkilerle araç hafızası güncellenmelidir.

Yukarıda yazdıklarım teknik bilgi değildir. Sadece sağdan soldan okuduğum ve kendi görüşlerimdir.

Resetleme nasıl yapılır.

UYARI !!!!
Öncelikle şunu söyleyim. İnternette Yeni teknolojik araçlarda sıfırlama işleminin cihaza bağlanıp servis tarafından yapılması gerektiği söyleniyor.

Normal şartlarda resetleme için,
1. Aracın kaputunu açıyoruz,

2. Aracın sol ön kapı camını indiriyoruz,

3. Aracı boşa alıp, el frenini çekiyoruz, bu husus çok önemli

4. Kontak anahtarı araçta kontağa takılı, kontak kapalı vaziyette bırakıp araçtan iniyoruz,

5. Aracın tüm kapıları kapalı olacak. İşlem sırasında kesinlikle kapılar açılmayacak,

6. Aracın aküsünde eksi yani şasi kutup başını söküyoruz. (Akü kutup başı sökmek teyp kodunu da resetleyebilir. Teyp kodunu bilmiyorsanız. Resetleme işleminden vazgeçin.)

7. Akü kutup başı sökülü vaziyette 10 dakika bekliyoruz. Bazı videolarda 1 dakika yeterli de denmiş. 10 dakika beklemek işi sağlam yapar.

8. 10 dakika sonunda kutup başını aküye tekrar takıyoruz.

9. Araç kapılarını kesinlikle açmadan açık olan sol ön kapı camından uzanarak kontak anahtarını çevirip aracı çalıştırıyoruz. Aracın boşta olduğundan emin olun.(Bazı videolarda kontağı açıp bir müddet bekleyip aracı sonra çalıştırıyorlar. Karar size kalmış)

10. Araç çalıştıktan sonra işlem tamamlanıyor. Araç kontağını kapatıp kapıları açabiliriz.

Bu yazdıklarım tamamen internetten alıntıdır.

Ustalarımız daha net cevap yazarlar.

Uygulama belki ecu'yu resetler ama başka sorunlara yol açabilir. LPG ayarlarını da sıfırlayabilir. LPG çalışmasında sorunlara neden olabilir.

Riskleri değerlendirip, youtube'den videolar izleyip, ustalara danışıp öyle kararınızı verin. Kendinize güvenemiyorsanız servise veya bir ustaya ecu resetlemesini yaptırınız.

*

Çevrimdışı VZR

• 137
  • +3/-0
  • E-Torq *
« Yanıtla #28 : Ekim 13, 2019, 12:58:09 ÖS »
Tabi yaptırırken iyi düşünmek lazım olası zararları. Ben arabayı gözden çıkardığım için yaptırdım bıkmıştım artık

*

• 41
  • +0/-0
« Yanıtla #29 : Ekim 13, 2019, 05:48:27 ÖS »
Ben kendim yaptim resetleme islemini duzeldi. Bi sure sonra trigeri degistirttim hop hemen ayni hatayi gene yapti. Obd2 cihazini bagladim evin onune gelince tekrar resetledim duzeldi. Su an sukur hic sorunu kalmadi...